Współpraca

Wierzę, że kreatywna i społecznie odpowiedzialna kampania to najbardziej efektywny sposób promocji marki na blogu. Taką kampanię chcę Ci zaoferować. Z zasady oferuję to co najlepiej trafi do moich czytelników i zwiększy Twój ROI. Napisz do mnie na kontakt(małpa)lukaszrosicki.pl

Dlaczego warto podjąć ze mną współpracę?

Są przynajmniej 3 istotne elementy, które uważam za kluczowe czynniki sukcesu mojego bloga i bezpośrednio przekładają się na ilośc i zaangażowanie moich czytelników.

  • Blogowanie społecznie odpowiedzialne – Społeczna odpowiedzialność biznesu to coś, do czego przykładam dużą wagę i najważniejsze zasady staram się przekładać na moją działalność w blogosferze. Oznacza to, że wspieram tylko te inicjatywy, które uważam za wartościowe, a partnerów dobieram tak, by wszyscy interesariusze (czytelnicy, marki, blogosfera i dostawcy usług) mieli z tego pożytek.
  • Stała optymalizacja i strategia rozwoju – W promocji działam długofalowo i trzymam się określonych zasad. Wiem jakie tematy chcę podejmować i jak sprawić by czytelnicy trafiali do mnie z wyszukiwarki. Dzięki optymalizacji w ciągu pół roku zwiększyłem ruch o ponad 250% i wdrożyłem działania poprawiające współczynnik odrzuceń i długość wizyt.
  • Zasada WIN-WIN-WIN – Dobra współpraca przynosi korzyści wszystkim. Jeśli podejmiesz ze mną współpracę, możesz być pewien, że się ona opłaci. Znam swoich czytelników, a dzięki strategii SEO potrafię wypromować naszą akcję na szeroką skalę.

Kim są czytelnicy bloga

Mój blog skierowany jest głównie do osób w wieku 16-34 lata, czyli do osób, które dopiero planują swoją przyszłość lub niedawno podjęły najważniejsze decyzje życiowe (założenie rodziny, budowa domu, kredyt hipoteczny, zakup samochodu). Czytelnikami artykułów na blogu jak i wpisów w social media są zarówno kobiety jak i mężczyźni, mieszkający głównie w dużych miastach akademickich.

Obecnie (I półrocze 2019) bloga odwiedza prawie 7 tysięcy osób, które generują prawie 14 tysięcy odsłon miesięcznie. To tyle co średnia frekwencja na meczach Ekstraklasy i prawdopodobnie więcej niż liczba czytelników lokalnej gazety w dużym mieście.

Współpraca 1
Statystyki za I półrocze 2019

Formy współpracy

Jestem otwarty na rozwiązania niestandardowe. Możemy polecieć w kosmos, ale jest również szereg standardowych form promocji, które mam w swojej ofercie.

Uwaga: do końca października 2019 mam bardzo promocyjne ceny. Warto skorzystać, ponieważ później będzie tylko drożej, a wpisy dalej będą zbierać ruch.

Seria wpisów

Obecnie podstawową formą współpracy na blogu jest seria wpisów partnerskich. Po dwóch pierwszych akapitach umieszczona jest informacja o partnerze i o akcji. Każdy artykuł w serii ma przynajmniej 1000 słów, 2 zdjęcia oraz otrzymuje pełne wsparcie w social media. Seria wpisów składa się przynajmniej z 3 powiązanych artykułów.

Cena: od 800zł netto.

Artykuł sponsorowany

Obecnie stawiam przede wszystkim na długofalowe współprace i nie chcę realizować pojedynczych artykułów. Wyjątkiem są recenzje w dziale „technologie” i akcje z partnerami, którzy nie są stricte związani z branżą finansową. 

Podstawowa forma reklamy na blogu – mój autorski tekst, powiązany tematycznie z promowanym produktem/marką. Po dwóch pierwszych akapitach tekstu umieszczona jest ramka wraz z logo, opisem produktu/marki i linkiem dofollow do wskazanej strony. Po publikacji artykułu na blogu jest on udostępniany zleceniodawcy z możliwością przedruku w niezmienionej formie (z możliwością usunięcia ramki). Średnia ilość unikalnych odsłon wpisów sponsorowanych przekracza 1500, a dzięki zabiegom SEO cały czas pozyskują one wartościowy ruch.

Cena: od 300zł netto

Przykłady: Jak nie płacić ZUS dzięki spółce LTD?

Recenzja produktu

Forma podobna do artykułu sponsorowanego, ale w tym przypadku przedmiotem artykułu jest recenzja produktu/usługi wskazanego przez zleceniodawcę. Przez lata recenzowałem dziesiątki urządzeń elektronicznych i programów użytkowych, dlatego wiem co tak naprawdę chcą wiedzieć potencjalni nabywcy.

Cena: od 200zł. Dopuszczam barter przy produktach o wartości powyżej 250zł. W grę wchodzą wyłącznie recenzje sprzętu i szkoleń.

Szkolenie, wystąpienie publiczne

Organizujesz szkolenie lub event i chcesz bym wystąpił w roli mówcy? Nie ma problemu! Chętnie podzielę się swoją wiedzą z słuchaczami, wspierając się nowoczesną i dobrze przygotowaną prezentacją multimedialną. Uwaga: dla kół naukowych występuję bez honorarium.

Cena: od 200zł. Orientacyjna wycena dla szkolenia trwającego 8 godzin to 800zł. 

Przykładowe szkolenie: Jak założyć portal internetowy? – Festiwal BOSS Katowice

Artykuł ekspercki

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego artykułu związanego z finansami, ale niekoniecznie zależy Ci na reklamie na moim blogu to również mogę go dla Ciebie przygotować. Temat i długość ustalamy wspólnie

Cena:  od 300zł za artykuł do 6000 znaków

Powyższe formy to tylko propozycja – ogranicza nas tylko wyobraźnia ;). Jeśli masz ciekawy pomysł na kampanię lub chcesz żebym zaproponował coś niestandardowego to pisz śmiało 😉

Zasady współpracy

Każda kampania to nowe wyzwanie, ale są pewne zasady których trzymam się bez względu na rodzaj współpracy:

  • Umowa na piśmie – nie umawiam się na słowo. Każdy szczegół kampanii musi być zawarty w pisemnej umowie.
  • Dopuszczam barter, ale nie każdy – Ale tylko w określonych przypadkach. Musisz mi zaoferować coś naprawdę fajnego, żebym się zgodził. Przykładowo jeśli chcesz zorganizować konkurs na blogu a nagrodą ma być fajny tablet to nie widzę problemu by zamiast pieniędzy przygarnąć podobne urządzenie co moi czytelnicy.
  • Nie rozliczam się w modelu afiliacyjnym – Programy afiliacyjne dobieram sam. Jeśli chcesz mi zaproponować współpracę na zasadzie afiliacji to podziękuję 😉

Napisz do mnie

Jeśli po zapoznaniu się z moją ofertą jesteś zainteresowany przeprowadzeniem ze mną kampanii, napisz do mnie na adres kontakt(małpa)lukaszrosicki.pl