Technologie

Jak pokazują wszelkie badania branża e-commerce w Polsce stale się rozwija, a chętnych zarówno do zakupów, jak i handlowania w sieci nie brakuje. Pomagają nam w tym coraz bardziej zaawansowane, a jednocześnie coraz prostsze w obsłudze systemy informatyczne. Dziś chciałbym skupić się właśnie na technicznej stronie prowadzenia sklepu internetowego i pokazać Ci, jak w prosty sposób założyć sklep internetowy? A pomoże nam w tym platforma Sky-Shop i kreator szablonów, który miałem okazję testować przez ostatnie dni.

Czytaj dalej

Po internecie krąży kilkanaście (jak nie kilkadziesiąt) list narzędzi dla blogerów, które ułatwiają życie. Stworzenie kolejnej takiej listy nie byłoby już chyba niczym odkrywczym, ale dla początkującej osoby wybranie najpotrzebniejszych narzędzi z listy 100/200/300 pozycji może być karkołomne. Postanowiłem, że zrobię to za Ciebie i wybrałem 12 darmowych i absolutnie niezbędnych narzędzi do efektywnego blogowania.

Czytaj dalej

Jedni je kochają – inni ich nienawidzą, choć w oczach tych pierwszych często to zwykła zazdrość. Maci, czyli laptopy i komputery stacjonarne od Apple budzą skrajnie różne emocje (podobnie jak i inne produkty firmy), ale w jednym zgadzają się chyba wszyscy – są strasznie drogie. A jakie są naprawdę? Czy rzeczywiście warto kupić maca, nawet jeśli kosztuje tyle co używany samochód?

Kilka miesięcy temu po raz pierwszy w życiu kupiłem używanego macbooka – poniekąd z przymusu, a częściowo z zamroczenia aurą wokół marki Apple. Dziś uważam się za świadomego nabywcę i postaram się odpowiedzieć na pytanie „czy warto kupić macbooka?”, a jeśli tak to dlaczego, kiedy i za ile? Czytaj dalej

Zarządzanie notatkami jeszcze dwa tygodnie temu nie było moją mocną stroną. Fakt miałem w różnych miejscach zapiski dotyczące najważniejszych pomysłów czy zadań, ale były one porozrzucane lub co najmniej nie poukładane jak należy. Z pomocą przyszedł Microsoft OneNote, którego polecam każdemu z całego serca.

W dzisiejszym wpisie chciałbym krótko przedstawić ten genialny notatnik i pokazać Ci jego możliwości w pełnej krasie. Czytaj dalej