Masz problemy z motywacją? Wrzuć na luz i rozpocznij walkę ze stresem!

Przed tygodniem w ramach mojej działalności blogowej przeprowadziłem pierwszy webinar dotyczący zarządzania czasem. Wyszło całkiem nieźle, ale kilka dni temu dopadły mnie problemy z motywacją. To normalne, bo nie można ciągle działać na najwyższych obrotach. Zatem jak skutecznie się odstresować?

Sposobów na walkę ze stresem jest naprawdę sporo i w zasadzie każdy z ma swoje zalety. W dzisiejszym wpisie pokażę Ci jak się odstresowałem w zeszłą niedzielę i postaram się przekonać Cię że chwilowy brak motywacji to nie problem. Zapraszam do lektury.

Każdy ma gorsze dni, brak motywacji jest całkiem normalny

Uwielbiam żyć na wysokich obrotach – praca, blog, uczelnia – to wszystko bardzo mnie nakręca i daje mnóstwo pozytywnej energii. Natury jednak nie da się oszukać. Wszyscy mamy jakieś fizyczne ograniczenia i nawet gdy umysł chce więcej ciało się buntuje. W pewnym momencie nadchodzi przemęczenie, stres i problemy z utrzymaniem motywacji do działania. Zamiast ambitnych celów pojawia się stres i strach, że nie uda się zrealizować planów.

Wysłuchaj również podcastu, w którym mówię dlaczego perfekcjonizm nie popłaca?

Potrzeba odpoczynku została zapisana już w Księdze Rodzaju i nie należy jej lekceważyć, bo skutki mogą być … co najmniej nieoczekiwane…

Poniżej znajduje się lista rzeczy, które robiłem w ostatnią niedzielę. Jest totalnie absurdalna i nie ma na niej nic produktywnego.

  • Oglądałem „Piano Cata”
  • Oglądałem filmiki z serii „Fail Compilation”
  • Pół dnia grałem na pianinie
  • Do tego oglądałem „Blok Ekipę”
  • …I jeszcze powtórki wszystkich możliwych seriali w telewizji

Nie znalazłem siły nawet na przeczytanie książki czy chociażby jednego wartościowego artykułu. O pisaniu kolejnych tekstów nawet nie wspominam. Totalna rozsypka.

Tak się kończy przemęczenie i brak panowania nad stresem

Przy intensywnym trybie życia czasem trzeba odreagować, a to może przyjmować nawet najmniej inteligentne formy. W moim przypadku konieczne było totalne ogłupienie – w Twoim może być zupełnie inaczej.

Czy to pomogło? Jak najbardziej! W poniedziałek obudziłem się zupełnie innym człowiekiem – pełnym energii i wypoczętym. Cały kolejny tydzień działałem na bardzo wysokich obrotach. O blogowaniu jednak nie było mowy – wciąż czegoś mi brakowało. Nawet ostatni szlif nad jednym z prawie gotowych tekstów nie był możliwy, dlatego powiem Ci tylko jedno…

Najlepszym sposobem na problemy z motywacją jest wrzucenie na luz

Czasem tak trzeba. Jasne – pracy nie rzucisz, domu nie zapuścisz, ale nawet największe ogłupienie może być zbawienne. Chcesz iść na imprezę? Proszę bardzo! Chcesz skoczyć na bungee? Jeśli tylko to Ci pomoże…

Jeśli już wybierzesz opcję z imprezą, koniecznie przeczytaj mój artykuł z poradami dla imprezowicza. Trzymaj się ich, a wrócisz z imprezy, cały, zdrowy i odprężony.

Zobacz moje webinary

Archiwalne nagrania z webinarów są dostępne dla subskrybentów mojego newslettera. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zwiększyć produktywność za pomocą Nozbe lub jak działa Google Analytics – zapisz się na mój newsletter i otrzymaj dostęp do wszystkich materiałów dodatkowych opublikowanych od początku istnienia bloga.

Podsumowanie

Jak widzisz czasem nawet najgłupsza metoda na walkę ze stresem może być zbawienna, jednak warto za wczasu zadbać o sferę mentalną i nie dopuszczać do sytuacji, w której przegrzewają Ci się zwoje.

Na koniec mam do Ciebie jedno pytanie – jaki jest Twój sposób na spadki produktywności? Odpowiedź możesz zostawić poniżej w komentarzu.

ODBIERZ BEZPŁATNE ARKUSZE!

Dołącz do grona subskrybentów tego newslettera i odbierz bezpłatne arkusze, które pomogą Ci zapanować na domowym budżetem!

Leave a Comment