Podcast

Dlaczego jedne sklepy internetowe odnoszą sukces, a inne upadają? Jaki model biznesowy jest lepszy – dropshipping czy własny magazyn? Jak zadbać o SEO i nie tracić pieniędzy na bezsensowne działania marketingowe w sklepie internetowym?

Te pytania to klasyka gatunku wśród osób dopiero wchodzących w biznes e-commerce. Wraz z Kingą Tobałą ze Sky-Shop.pl rozprawiamy się z chorobami wieku dziecięcego w e-commerce w drugim odcinku podcastu Finanse od Podstaw.

Czytaj dalej

Jak finansowo przygotować się do założenia rodziny? Na co zwracać uwagę planując koszty wesela? Na co wydać pierwsze zarobione pieniądze – dobrze je zainwestować, czy kupić mieszkanie? Te i inne dylematy omówiliśmy z Jakubem Skrobaczem w pierwszym odcinku podcastu Finanse od Podstaw – „Finanse przed 30-tką, koszty wesela i tacierzyństwo”.

W młodości łatwo o błędy, tam gdzie przydaje się doświadczenie. I nawet najlepsza teoria nie pomoże w praktycznym rozwiązaniu problemu optymalizacji kosztów zaproszeń weselnych, zupek dla dziecka, a zaryzykuję nawet stwierdzenie, że nawet decyzję o zakupie pierwszej nieruchomości trudno podjąć całkowicie na zimno. Czasem najlepszym doradcą jest nie teoria, a doświadczenie, dlatego zapytałem Kubę o jego doświadczenia z najbardziej palącymi kwestiami finansowymi jakie dotykają osób przed 30-tką.

W dzisiejszym odcinku moim gościem jest Jakub Skrobacz – prywatnie mąż i tata, który wieczorami prowadzi bloga FinanseMłodych.pl. Kuba na swoim blogu opisuje najważniejsze kwestie związane z planowaniem wesela, rodzicielstwem i przede wszystkim finansami osobistymi młodych, czyli osób w okolicach 20-40 roku życia.

Czytaj dalej