Konto Jakie Chcę w BZ WBK – prześwietlam nową ofertę banku

Bank i prosta oferta? Rzadkie połączenie, ale najwyraźniej nie zraża to banku BZ WBK, który zdecydował się na uproszczenie oferty i wprowadzenie nowego typu konta. Od kilku tygodni sztandarowym produktem banku jest bowiem „Konto Jakie Chcę”, a od 1 listopada… zastąpi ono inne konta (oprócz konta VIP). Czas więc przyjrzeć się nowej ofercie, bo zawiera kilka ciekawych smaczków.

Konto Jakie Chcę w BZWBK

Główną zaletą konta w BZWBK jest brak opłat i zwroty przy płaceniu rachunków za gaz, prąd, internet, TV i Telefon. Podstawowe parametry prezentują się następująco:

 • 0 zł bezwarunkowo za prowadzenie konta
 • 0 zł za smsKody
 • 0 zł za kartę dopasowaną, przy 5 transakcjach bezgotówkowych miesięcznie lub obrotu na 500 zł (lub 3zł opłaty stałej)
 • 0 zł za przelewy internetowe ELIXIR
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów BZWBK (5zł za pozostałe bankomaty lub wykupując pakiet za 7zł/miesięcznie
 • 0 zł za wypłaty gotówki BLIKIEM
 • Moneyback w wysokości 1% (do 300zł rocznie/ 25 zł miesięcznie) na rachunkach za gaz prąd, internet, telewizję czy telefon.

Ponadto dla osób poniżej 26 roku życia bezwarunkowo darmowe są wszystkie bankomaty w Polsce

 • Dowiedz się więcej
 • Uproszczenie czyli poprawa

  W moich wpisach dotyczących produktów bankowych wielokrotnie wspominałem najważniejszą zasadę korzystania z nich – dobry produkt to taki, który jest zrozumiały. Niestety rozbudowane regulaminy i oferty zawierające dziesiątki podobnych kont czy kart utrudniają wybór tego jedynego. Osoby odpowiedzialne za ofertę banku BZ WBK najwyraźniej doszły do wniosku, że warto wsłuchać się w potrzeby mniej zorientowanych klientów i znacząco uprościć ofertę.

  Efektem tego uproszczenia jest dostępne od sierpnia Konto Jakie Chcę,  które o wkrótce (1 listopada 2017) zastąpi pozostałe oferty dla obecnych klientów. Co ważne, nowa oferta nie tylko upraszcza ofertę banku, ale również tabelę opłat, która stała się zdecydowanie bardziej przejrzysta.

  Konto Jakie Chcę – Prześwietlenie oferty

  Nowy produkt Banku Zachodniego WBK dzieli się na dwa rodzaje – wersję standardową i dla młodych (poniżej 26 roku życia). Różnice dotyczą niektórych opłat, a raczej ich braku w wersji młodzieżowej, co znacząco podnosi atrakcyjność konta m. in. wśród studentów. Zacznijmy jednak od najważniejszego, czyli bezwarunkowego zero za prowadzenie konta dla wszystkich. Co prawda jest to praktyka standardowa, ale nie wszystkie banki ją stosują (wymagając np. przelewania pensji lub konkretnej sumy co miesiąc). Na tym polu spory plus.

  Opłaty za kartę i bankomaty

  Kolejno- karta i bankomaty. W przypadku konta do 26 roku życia sprawa jest prosta wszystkie bankomaty mamy bez żadnych opłat. Sprawa nieco się komplikuje po przekroczeniu magicznej bariery wieku, bowiem w standardowej ofercie darmowe są jedynie bankomaty BZ WBK. W pozostałych przypadkach wypłata z bankomatu kosztuje 5 zł (sporo), lub 7 zł miesięcznie w przypadku wykupienia pakietu (znośnie).

  Protip: opłaty za bankomaty można uniknąć używając w tym celu BLIKa – odkąd zapomniałem z domu portfela i BLIK uratował mi skórę gorąco polecam to rozwiązanie :).

  W przypadku karty można, ale nie trzeba płacić, bowiem do wyboru są 3 opcje:

  • 3 zł miesięcznie niezależnie od ilości transakcji
  • 0 zł jeśli wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą za minimum 500zł (w przeciwnym razie 5zł)
  • 0 zł jeśli wykonasz 5 dowolnych transakcji bezgotówkowych kartą (- 5zł w przypadku niespełnienia warunku).

  W dobie wszechobecnych terminali trzecia opcja oczywiście jest najbardziej opłacalna, a spełnienie warunku dziecinnie proste. Podsumowując sprawę kart i bankomatów oferta jest całkiem przyzwoita, a w przypadku konta do 26 roku życia wręcz bardzo dobra. Dla osób powyżej 26 roku życia pojawia się jednak opłata za wznowienie karty, która wynosi 15zł.

  Przelewy i smsKody

  Na początek dobra wiadomość dla wszystkich, który nie podobała się opłata za smskody – w nowym koncie tej opłaty już nie ma. Podobnie jest z przelewami internetowymi ELIXIR, które również są darmowe. Standardowo zapłacimy za przelewy w okienku bankowym (10zł lub 5zł w ofercie dla młodych), a użytkownicy powyżej 26 roku życia zapłacą również 50gr za zlecenia stałe. Podobna opłata obowiązuje również za przelewy w usłudze Przelewy24.

  Promocja, która się łączy

  Konto Jakie Chcę łączy się z ofertą podniesienia oprocentowania Konta Systematycznego. Otóż jeśli ustawisz sobie darmowe zlecenie stałe z Konta Jakie Chcę na przynajmniej 20zł, to co miesiąc na Koncie Systematycznym, środki do 20 000zł będą miały podniesione oprocentowanie z 0,4% do 1,5%.

  Oprocentowanie co prawda jest symboliczne i nie sprawi, że staniesz się rentierem, ale dla kogoś kto trzyma oszczędności na koncie oszczędnościowym może to być dodatkową zachętą do regularnego odkładania.

  Jak założyć Konto Jakie Chcę?

  Aktualnie jest kilka możliwości założenia Konta Jakiego Chcę. Pierwsza dotyczy obecnych klientów BZ WBK i wiąże się ze zmianą obecnej oferty w systemie BZWBK24, oddziale lub na infolinii, zaś druga, dla nowych klientów to formularz na stronie banku, wizyta w oddziale lub telefon na infolinię.

  W przypadku założenia nowego konta przez wniosek internetowy możliwa jest weryfikacja przelewem potwierdzającym tożsamość (obecnie z 8 banków) lub standardowo za pośrednictwem kuriera.

  Podsumowanie

  Zdaje się, że mała rewolucja w BZ WBK będzie korzystna zarówno dla obecnych klientów, jak i nowych, którzy poszukują darmowego konta i z którym nie będą musieli się mocować na każdym kroku. Konto Jakie Chcę przy naprawdę minimalnym wysiłku jest darmowe, a dla studentów sprawa już jest całkowicie prosta i jasna.

  Mogę więc bez wyrzutów sumienia polecić Ci to konto, bo nawet mimo braku spektakularnej promocji jest po prostu solidne.

  Link do strony z ofertą

   

  Artykuł powstał przy współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.

  Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach Banku Zachodniego WBK S.A., na bzwbk.pl oraz pod numerem infolinii 1 9999 – opłata zgodna z taryfą danego operatora. Stan na 03.10.2017r.

  ODBIERZ BEZPŁATNE ARKUSZE!

  Dołącz do grona subskrybentów tego newslettera i odbierz bezpłatne arkusze, które pomogą Ci zapanować na domowym budżetem!

  Leave a Comment