Blogi finansowe które warto czytać – 15 propozycji na święta

Jutro wigilia. Z tej okazji życzę Ci wszystkiego najlepszego – dużo radości i spokoju, który niewątpliwie pomaga odpocząć od codziennego zgiełku. Niech ten czas będzie dla Ciebie, Drogi Czytelniku, owocny i da Ci siły na nadchodzący rok.

Jest taka tradycja, że podczas świąt oglądamy „Kevina” w Polsacie i dajemy sobie prezenty. Z tej okazji i ja mam dla Ciebie prezent! Mianowicie w ramach świątecznego wpisu przygotowałem listę zawierającą moje ulubione blogi finansowe, z których na co dzień czerpię wiedzę i inspiracje do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie nowych celów. Serdecznie zapraszam do lektury.

Absolutnie najlepsze blogi finansowe

Blogów o finansach jest mnóstwo. Niektóre są lepsze inne trochę słabsze, ale większość z nich wnosi realną wartość do blogosfery. Nie sposób czytać je wszystkie, ale są takie na które zaglądam regularnie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z finansami osobistymi to podstawową lekturą są blogi „Wielkiej trójki”:

  • Jak oszczędzać pieniądze? – Blog Michała Szafrańskiego to absolutny majstersztyk. Szczególnie polecam starsze wpisy, wśród których jest masa przydatnych poradników. Warto słuchać również podcastów Michała,w których omawia On istotne tematy i rozmawia z ciekawymi ludźmi.
  • Finanse bardzo osobiste – Marcin Iwuć to persona numer 2 w finansowej blogosferze. Jego teksty są bardzo przystępne, a podcast równie ciekawy co ten prowadzony przez Michała Szafrańskiego.
  • Metafinanse – Jeśli szukasz przystępnych i rzeczowych porad to koniecznie musisz odwiedzić blog Krzysztofa Sobolewskiego. Metafinanse to kolejna skarbnica wiedzy, którą na pewno warto eksplorować, aby uzyskać podstawową wiedzę na temat finansów.

Powyższe trzy pozycje o absolutny top polskiej blogosfery finansowej. Nie oznacza to jednak, że na tym koniec. Jest bowiem cała grupa blogów, których autorzy mają wiele do powiedzenia i którzy za cel obrali sobie dotarcie do poszczególnych grup czytelniczych.

  • Kobiece finanse – Blog kierowany głównie do Pań, ale Panowie też znajdą coś dla siebie. Autorka ma na koncie dwie książki i wiele ciekawych artykułów, które warto czytać.
  • Finanse na obcasach – Obok „kobiecych finansów” najlepszy blog finansowy dla kobiet. Artykuły na nim publikowane stoją na naprawdę wysokim poziomie, a autorka po prostu wie co pisze.
  • Pieniądz jest kobietą – Stosunkowo młody, ale dość prężny blog. Znajdziesz na nim wiele interesujących wpisów dotyczących codziennych spraw i sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy.
  • Finanse Studenta – Jak sama nazwa wskazuje targetem bloga są studenci. Myślę, że jest to pozycja, którą warto od czasu do czasu odwiedzić, zwłaszcza gdy jest się studentem.
  • App Funds – Popularny blog giełdowy (ale nie tylko) prowadzony przez Zbyszka Papińskiego. Wielokrotnie nagradzany i cytowany przez prasę oraz blogerów. Dla osób zainteresowanych giełdą lektura absolutnie obowiązkowa!

Ponadto są jeszcze dwa blogi, które chciałbym wyróżnić, a które nie pasują do powyższych kategorii, tak więc nazwę je roboczo „inne”, ale również bardzo dobre 😉

  • Blog Remigiusza Witczaka – Jeden z moich ulubionych blogów finansowych. Bardzo dobrze mi się go czyta, a i podcast choć krótkie to są bardzo ciekawe. Gorąco polecam!
  • Blofi – Regularnie prowadzony blog z niezbyt długimi, ale bardzo ciekawymi wpisami.

To na tyle blogów, które czytam regularnie. Jednak to jeszcze nie koniec. Są jeszcze bowiem agregatory, listy i katalogi blogów, które zbierają najnowsze wpisy w jedno miejsce i pozwalają na łatwe śledzenie większości polskich blogów finansowych. Oto one:

Razem uzbierało się 15 linków. Mam nadzieję, że w jakiś sposób okażą się dla Ciebie pomocne i sprawią, że dowiesz się czegoś nowego o finansach. Na koniec życzę Ci jeszcze raz Wesołych Świąt i spełnienia wszystkich marzeń 🙂

ODBIERZ BEZPŁATNE ARKUSZE!

Dołącz do grona subskrybentów tego newslettera i odbierz bezpłatne arkusze, które pomogą Ci zapanować na domowym budżetem!

Leave a Comment