Blaski i cienie lokat plus Lokata 3 razy lepsza od Eurobanku

Dzisiejszy wpis będzie inny niż wcześniejsze, bowiem jest sponsorowany :). Nie oznacza to jednak, że nie będzie „wartości dodanej” bo głównym celem wpisu jest omówienie wad i zalet lokat bankowych. Te popularne produkty to jeden z najbardziej podstawowych rodzajów inwestycji, dlatego warto wiedzieć jakie są jego wady i zalety.

Przy okazji omówienia tematu powiem też nieco o produkcie promowanym we wpisie, mianowicie „Lokacie 3 razy lepszej” od Eurobanku. Serdecznie zapraszam do lektury.

Lokata – niewiele, ale pewnie

O oszczędzaniu pisałem już na blogu nie raz (np. o dobrych nawykach w oszczędzaniu pieniędzy), ale dzisiaj chciałbym przyjrzeć się konkretnemu produktowi – lokacie. Myślę, że jeśli trafiłeś na tego bloga to pojęcie lokaty nie jest Ci obce, a być może masz lub miałeś założone jakieś lokaty, na których trzymałeś swoje oszczędności, w zamian za odsetki z banku. Ten sposób odkładania pieniędzy z pewnością nie jest najbardziej spektakularny i dochodowy, ale za to bardzo pewny (no chyba, że bank niebawem upadnie, ale nawet wówczas możesz odzyskać pieniądze) i przede wszystkim uczy działania długoterminowego.

W przeciwieństwie do wysoko oprocentowanych kont bankowych czy rynku akcji, lokata zazwyczaj jest terminowa, co oznacza, że przed upływem terminu lokaty Twoje środki są zamrożone, a nawet jeśli ich wcześniejsze wyciągnięcie jest możliwe, wówczas wiąże się ze stratą (części) odsetek. Ten mechanizm sprawia, że jest to dobre rozwiązanie dla osób, które dotychczas nie potrafiły poradzić sobie z gromadzeniem oszczędności i zamiast cieszyć się siłą procentu składanego po prostu przejadały ewentualne nadwyżki.

Przeczytaj również: Dlaczego warto mieć kartę kredytową? – Kompleksowy poradnik dla osób zastanawiających się nad wzięciem pierwszego kredytu i budowaniem historii kredytowej.

Niestety, jak wszystko większość lokat ma swoje minusy. Po pierwsze stopa zysku zazwyczaj jest niewielka (maks. 3-4%) i w dodatku ciągle spada. Po drugie jeśli masz niestabilną sytuację finansową i brak Ci odpowiedniego funduszu awaryjnego, zamrażanie środków nawet na trzy miesiące może okazać się brzemienne w skutkach. Jeśli dodamy do tego minimalne progi dla jakich można założyć lokaty, okazuje się, że nie jest to produkt dla każdego.

Wybór pomiędzy lokatą czy innymi produktami finansowymi często zależy naszej skłonności do ryzyka i oczekiwanej stopy zwrotu. Pod tym względem lokaty mają się następująco:

Zalety:

 • Pewna i stabilna inwestycja (z góry określona stopa zwrotu)
 • Dobrze uczy pokory niecierpliwych
 • Po latach ukazuje się siła procentu składanego
 • Pomimo niewielkich zysków pieniądze cały czas pracują

Wady:

 • Środki są zamrożone
 • Niska stopy procentowe zachęcają do szukania alternatywnych form inwestycji
 • Dobre produkty często wymagają spełnienia dodatkowego warunku (np. założenie konta)

Lokata 3 razy lepsza od Eurobanku

Skoro już wiesz jak to z tymi lokatami jest to mogę przejść do opisu produktu polecanego przez Eurobank. „Lokata 3 razy lepsza” oferuje nam 3% w skali roku przez 3 miesiące, choć można wycisnąć z niej dodatkowy 1% od kapitału początkowego jeśli będziesz w czasie trwania lokaty będziesz wpłacać swoje wynagrodzenie w wysokości min. 500zł miesięcznie na konto w Eurobanku. Lokata oferowana przez bank jest odnawialna, a jej dalsze oprocentowanie wynosi 1,35%.

Ważną cechą (zaletą) lokaty jest także kwota jaką możemy na niej umieścić, bowiem wynosi ona 200zł – 30 000zł co z jednej strony jest bardzo niskim progiem, a z drugiej całkiem wysokim. Jest to więc produkt niemal dla każdego. Ponadto odsetki z lokaty wypłacane są z góry, co niektórych być może ucieszy :).

Jak to przy takich promocjach bywa, aby założyć „Lokatę 3 razy lepszą” trzeba się odrobinę nagimnastykować. Przede wszystkim, aby wziąć udział w promocji trzeba założyć konto (Classic, Active lub Prestige), a żeby uzyskać dodatkowy 1% trzeba przez okres trwania lokaty przelewać swoje wynagrodzenie na konto w Eurobanku. Nie jest to może coś specjalnie angażującego, ale zawsze jakiś drobny haczyk 🙂

Podsumowując produkt jawi się następująco:

 • Oprocentowanie 3%, po spełnieniu dodatkowego warunku 3% + 1% przez 3 miesiące, później 1,35%
 • Odsetki płatne z góry
 • Kwota lokaty 200zł – 30 000zł
 • Aby skorzystać z promocji należy założyć konto w Eurobanku
 • Promocja trwa do 30 kwietnia 2016
 • Plik z dokumentami dotyczącymi oferty!

Ile zarobisz na lokacie?

Maksymalny zysk z lokaty (30 000zł, w wariancie 3+1%) wynosi 239,67zł– nie jest to wartość, która zwala z nóg, a z drugiej strony jest to bardzo konkretna kwota, która bądź co bądź ląduje na Twoim koncie. Tak jak pisałem wcześniej lokata nie jest inwestycją o najwyższej stopie zwrotu, ale zdecydowanie dużo pewniejszą niż gra na giełdzie i nie wymaga dużych nakładów finansowych i zaangażowania. Jednak aby w pełni ocenić ten produkt pod względem opłacalności zachęcam Cię do zapoznania się z moją opinią na temat promocji bankowych, w którym już co nieco o „wisienkach” napisałem.

Czy ja założę Lokatę 3 razy lepszą?

Być może masz w głowie takie pytanie, bo skoro wpis jest sponsorowany, to w moim interesie może być polecenie lokaty, ale niekoniecznie jej założenie. Od razu więc odpowiadam: Planuję założenie tej lokaty w kwietniu (zwolni się trochę środków do zainwestowania), ale w tej chwili sytuacja jest dynamiczna i nie wiem czy nie trafi mi się lepsza inwestycja (nie lokata) :). Tak czy inaczej w chwili obecnej jest to bardzo dobry produkt i gdybym szukał lokaty na pewno wziąłbym pod uwagę właśnie „Lokatę 3 razy lepszą”.

Uwaga! Jeśli zdecydujesz się na założenie lokaty za pomocą tego linka zarabiamy oboje – Ty na lokacie, a ja otrzymuję prowizję za polecenie. Jeśli jesteś pewien, że „Lokata 3 razy lepsza” to produkt dla Ciebie, będę wdzięczny jeśli założysz lokatę właśnie za moim pośrednictwem 🙂

Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł okazał się dla Ciebie w jakimś stopniu pomocny i choć trochę przybliżył Ci blaski i cienie lokat bankowych. A jakie jest Twoje podejście do lokat bankowych? Koniecznie daj znać w komentarzu 🙂

ODBIERZ BEZPŁATNE ARKUSZE!

Dołącz do grona subskrybentów tego newslettera i odbierz bezpłatne arkusze, które pomogą Ci zapanować na domowym budżetem!

Leave a Comment